تقویم
نظر سنجی

شما از کدام بخش از خدمات شرکت خیبر رضایت دارید ؟

View Results

Loading ... Loading ...
کاتالوگ

به گزارش روابط عمومی شرکت خیبر : جناب اقای قاسم نبی پور مدیر عامل محترم به اتفاق رئیس فروشگاه قطعات اقای حبیب اله محمدی ، اقای زیدی نماینده فروش قطعات ماشین آلات راه سازی در استان اصفهان و  اقای جبرائیل اوغلی مسئول برنامه ریزی و بازاریابی در روز شنبه مورخ 5 مهر ماه 1393 بازدیدی از نمایشکاه ماشین آلات و ریلی در اصفهان داشتند و در این نمایشگاه از شرکت های تولید کننده و وارد کننده بازدید داشتند .

در این نمایشگاه از غرفه هسکو و شرکت پاسارگارد ماشین پرشیا جنوب (نماینده شانتویی چین و هیوندای) و مجموعه بازرگانی اچ پی یو اس و پارت ماشین و شرکت محور ماشین ، برادران کاظمی و … بازدید داشتند و در خصوص بازار فعلی با مدیران ارشد شرکت ها تبادل اطلاعات نمودند . در این نمایشگاه شرکت های سازنده و واردکننده ماشین آلات راه سازی با برندهای کره ای و چینی بیشتر حضور داشتند و آنها اعتقاد داشتند که در شرایط تحریم بهترین راهکار هماهنگی با شرایط و تغییر در روند تحریم است و کشور هایی که در بازار ماشین الات و قطعات هنوز با ما همراه هستند به نوعی بازار مناسبی برای ما محصوب میشوند و ما نیاز مشتریان خود را با تولیدات این کشور ها مرتفع خواهیم نمود .

جناب آقای نبی پور بررسی بازار و روند حرکت شرکت های رغیب را از مسئولین ماشین آلات و قطعات خواستار شدند و ایشان اعلام نمود که با بررسی تولید قطعات در داخل و همچنین تشریح روند تولید و محاسبات دقیق میتوانیم طرح تولید قطعات و خرید ماشین آلات مدرن قطعه سازی در حوزه ماشین الات راه سازی و معدنی را با برند خیبر برای اولین بار در ایران به نام خود ثبت کنیم و این چشم انداز خیلی دور نیست و ما قبلا در بخش دریایی به این نتایج رسیده ایم و تا به امروز نتایج خوبی داشتیم .البته در بلند مدت میتوانیم قدرت و کیفیت کالا ها را به درجه بین المللی برسانیم ، ما با بررسی بازار های تولید داخلی به این نتیجه رسیده ایم که شرکتها فعلی مشکل نقدینگی و سرمایه درگردش دارند و به جهت خرید دارائیهای ثابت و ماشین الات دیگر نمیتوانند حجم تولید خود را برای کاهش هزینه ها افزایش دهند تا نرخ رقابتی در بازار برای تولیدات خود داشته باشند . البته تولیدات داخلی بازار خود را در بخش اندکی کسب نموده اند و در آینده بهتر خواهند شد به همین دلیل باید اطلاعات خود را در این حوزه افزایش دهیم تا در تصمیم گیر های آتی بتوانیم از سرمایه خود در این بخش استفاده کنیم . ایشان اعلام داشتند که ما به این اعتقاد داریم که باید نگاه بازار را تغییر دهیم تا تولید کننده داخلی با قدرت ، به تولید در شرایط تحریم ادامه دهد ، شرکتهای تولید کننده داخلی مخصوصا” در حوزه فیلتر به قدری عالی عملکرده اند که کالای آنها با کالای ساخت کشورهای برتر از نظر کیفیت در یک رده قرار دارد و در این نمایشگاه تولیدات خود را به نمایش گذاشته بودند ولی در این نمایشگاه قطعات تولیدات داخلی نداشتیم و بیشتر کالاهای وارداتی مشاهده شد .

در این بازدید بسیاری از مشتریان قبلی شرکت که در این نمایشگاه حضور داشتند در صحبت با جناب آقای نبی پور گلایه داشتند که چرا شرکت خیبر در حوزه قطعات خرید جدید ندارد و ما مجبوریم نیاز خود را از دیگر شرکتها تامین کنیم . آنها اعتقاد داشتند که قطعات شرکت خیبر تا به امروز از کیفیت لازم برخودار بوده و بازار ایران به قطعات شرکت خیبر اعتماد کامل دارد . آنها در بحث قیمت کالا هم انتظار داشتند که شرکت خیبر در شرایط تحریم منافع مشتریان را هم در نظر بگیرد و در شرایط رکودی و نبود نقدینگی مشتریان را تنها نگذارد . جناب آقای نبی پور در پاسخ به مباحث مطرح شده اعلام داشتند که بازار امروز به قدری وسعت دارد و حضور در همه حوزه ها سرمایه گذاری کلانی را نیاز دارد ولی امروز شرایط رقابت کامل در بازار حاکم است در این شرایط ما برای خود درصدی از بازار را که منافع بیشتر دارد را انتخاب نموده ایم تا بتوانیم استهلاک سرمایه را کاهش دهیم و گرنه انبار کردن میلیارد های تومان قطعه در انبار که اقتصادی نیست . ما بر اساس بررسی شرایط بازار و محاسبات دقیق و عملکرد کرد رقبا خرید میکنیم و برای خود برنامه داریم . ما با شرکتهای مطرح ارتباط داریم و مقطعی فکر نمی کنیم و امروز هم در حوزه دریایی که تحریم های شدیدی برای کشور ایجاد کردند ما به ناوگان ملی جمهوری اسلامی ایران خدمت رسانی میکنم و با تولیدکنندگان داخلی ارتباط داریم و ایمان داریم که ما برای ایران فعالیت میکنیم نه برای منافع شخصی و شرکتی ، برای همین اگر کاستی هم رخ داده باشد بر گرفته از شرایطی بوده که دست ما نیست .

بر اساس تحقیقات ما بازار قطعات ماشین آلات بیشتر تکیه بازار بر عرضه قطعات و ماشین آلات معطوف شده ولی فرصت خالی برای سرمایه گذاری در بخش تولید داخلی فراوانی وجود دارد و امروز با این روند تحریم شرایط حضور در تولید قطعات فراهم است که ما درحال تحقیق و توسعه در این بخش هستیم . ان شا الله در آینده نتایج خوبی خواهیم داشت .

ایشان تاکید داشتند که گزارشات آقای محمدی در خصوص تامین قطعات مورد نیاز مشتریان و نمایندگی های استانها در حال بررسی و دریافت قیمت از شرکتهای خارجی ست و بعد از ثبت و سفارش وارد خواهد شد تا کم و کسر انبار خود را پوشش دهیم که در هفته های آینده اطلاع رسانی خواهد شد ، در حوزه معاونت بازرگانی در خصوص قطعات با برند های جدید پیگیری های لازم صورت میگرد و با پیگیری و دریافت گواهی نامه های کیفیت و آنالیز قطعات ان شا الله قرارداد نمایندگی جدید خارجی خواهیم داشت .

 

 

DSC00273 DSC00297 DSC00271 DSC00270 DSC00262 DSC00278 DSC00292 DSC00293 DSC00299 DSC00302 DSC00303 DSC00309 DSC00314 DSC00321

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.