تقویم
نظر سنجی

شما از کدام بخش از خدمات شرکت خیبر رضایت دارید ؟

View Results

Loading ... Loading ...
کاتالوگ

مدیرعامل شرکت خیبر، تأمین کننده قطعات و ملزومات صنایع دریایی، گفت: لغو تحریم‏ها موجب می شود هزینه‏های تولید قطعات و ملزومات مصرفی در صنایع دریایی کشور بیش از پیش کاهش یابد .

قاسم نبی پور در گفت و گو با خبرگزاریی ایرنا، افزود: در بخش تأمین قطعات و تجهیزات دریایی مورد نیاز، این شرکت هم اکنون 25 درصد قطعات مورد نیاز صنایع دریایی کشور را از منابع داخلی و 75 درصد آن را از طریق شرکت‏های خارجی تأمین می کند.

به گفته وی هرچند که غربی‏ها بخش‏های مختلف صنایع دریایی کشور را تحت شرایط ناعادلانه تحریم‏ها قرار داده‏اند؛ اما متخصصان ایرانی برای تأمین تجهیزات و قطعات مورد نیاز در این صنعت، تحریم‏ها را دور زدند.

مدیرعامل شرکت خیبر در مورد تأمین ملزومات مصرفی شناورهای دریایی گفت: در این بخش هم اکنون تنها 15درصد ملزومات دریایی از جمله رنگ، روغن و اقلام مربوط به تعمیر و نگهداری شناورها از منابع خارجی و 85 درصد آن از منابع داخلی تأمین می شود.

نبی پور ظرفیت‏های داخلی برای ساخت کشتی‏های بزرگ را یادآور شد و گفت: با وجود متخصصان و مهندسان هم اکنون برخی از شرکت‏های ایرانی از توانمندی ساخت کشتی‏های بزرگ حمل و نقل کالا برخوردارند و از سه فروند کشتی 22 هزار تنی ، تاکنون دو فروند آن توسط شرکت کشتی سازی بندرعباس، تحویل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شده است.

وی بر خودکفایی صنایع دریایی کشور تاکید کرد و گفت: به همین منظور شرکت خیبر با راه اندازی واحد خودکفایی خود به دنبال استفاده از توانمندی‏های متخصصان داخلی در زمینه تولید قطعات مورد نیاز صنایع دریایی است.

نبی پور در پایان تأمین و تحویل انواع ملزومات مصرفی و قطعات یدکی شناورها و سکوهای نفتی در بنادر شمالی و جنوبی را از فعالیت‏های این شرکت در حوزه صنایع دریایی عنوان کرد.

منبع : مارین نیوز

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.