تقویم
نظر سنجی

شما از کدام بخش از خدمات شرکت خیبر رضایت دارید ؟

View Results

Loading ... Loading ...
کاتالوگ

تهران / واحد مرکزی خبر / اقتصادی 1393/01/23
مدیر عامل شرکت خیبر از تولید رنگ دریایی با استفاده از فناوری نانو در این شرکت خبر داد.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) ؛
قاسم نبی پور گفت : شرکت خیبر قصد دارد با فناوری نانو ؛
رنگ و روغن دریایی تولید کند.

وی با بیان اینکه آزمایش رنگ نانو هم اینک بر روی یکی از شناورهای ناوگان در حال انجام است ، ادامه داد : چنانچه این تست با موفقیت به اتمام برسد بر روی بسیاری از شناورهای ناوگان و غیرناوگان استفاده خواهد شد.
مدیر عامل شرکت خیبر افزود: با این اتفاق، تحولی در بحث رنگ‌های دریایی در منطقه خلیج فارس ایجاد خواهد شد و می توانیم خود را به عنوان تولیدکننده این محصول در منطقه معرفی کنیم.
وی درباره تولید سوخت با استفاده از فناوری نانو نیز گفت : تولید سوخت و رنگ نانو از جمله مباحثی است که دنیا هنوز به شکل جدی وارد آن نشده است و ما قصد داریم به تولید آن بپردازیم.
نبی پور تاکید کرد : با فناوری نانو و تولید سوخت می توان هزینه سوخت و قیمت تمام شده آن را تا حد چشمگیری کاهش داد.
مدیرعامل شرکت خیبر در باره اولویت راهبردی فعالیت‌های این شرکت نیز گفت : فعالیت در هر یک از زمینه‌های رنگ، روغن، ملزومات ، قطعات و ماشین‌آلات راه‌سازی برای شرکت خیبر اولویت خاص خود را دارد.
نبی پور ادامه داد : با توجه به اینکه بیشترین هزینه‌های مصرفی روی کشتی مربوط به رنگ و روغن است باید تمام تلاش برای تولید این دو محصول در داخل صورت گیرد.
وی ادامه داد: در حال حاضر حداقل دو شرکت در داخل رنگ و روغن دریایی تولید می‌کند و چنانچه تست‌ها به نتیجه برسد پیوند دانشگاه و صنعت در کشتیرانی اتفاق می‌افتد و می‌توانیم این نوع روغن و رنگ را در کشور تولید کنیم.
به گزارش مانا شرکت خیبر از شرکت‌های تابعه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگ‌ترین شرکت تهیه ملزومات دریایی برای کشتی‌ها در منطقه خلیج فارس به شمار می‌رود.

منبع : واحد مرکزی خبر

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.