تقویم
نظر سنجی

شما از کدام بخش از خدمات شرکت خیبر رضایت دارید ؟

View Results

Loading ... Loading ...
کاتالوگ

قاسم نبی پور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی فراسخن ، افزود: در بخش تامین قطعات و تجهیزات دریایی مورد نیاز، این شرکت هم اکنون ۲۵ درصد قطعات مورد نیاز صنایع دریایی کشور را از منابع داخلی و ۷۵ درصد آن را از طریق شرکت های خارجی تامین می کند.

به گفته وی هرچند که غربی ها بخش های مختلف صنایع دریایی کشور را تحت شرایط ناعادلانه تحریم ها قرار داده اند اما متخصصان ایرانی برای تامین تجهیزات و قطعات مورد نیاز در این صنعت، تحریم ها را دور زدند.

مدیرعامل شرکت خیبر در مورد تامین ملزومات مصرفی شناورهای دریایی گفت: در این بخش هم اکنون تنها ۱۵درصد ملزومات دریایی از جمله رنگ، روغن و اقلام مربوط به تعمیر و نگهداری شناورها از منابع خارجی و ۸۵ درصد آن از منابع داخلی تامین می شود.

نبی پور ظرفیت های داخلی برای ساخت کشتی های بزرگ را یادآور شد و گفت: با وجود متخصصان و مهندسان هم اکنون برخی از شرکت های ایرانی از توانمندی ساخت کشتی های بزرگ حمل و نقل کالا برخوردارند و از سه فروند کشتی ۲۲ هزار تنی ، تاکنون دو فروند آن توسط شرکت کشتی سازی بندرعباس، تحویل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شده است.

وی بر خودکفایی صنایع دریایی کشور تاکید کرد و گفت: به همین منظور شرکت خیبر با راه اندازی واحد خودکفایی خود به دنبال استفاده از توانمندی های متخصصان داخلی در زمینه تولید قطعات مورد نیاز صنایع دریایی است.

نبی پور در پایان تامین و تحویل انواع ملزومات مصرفی و قطعات یدکی شناورها و سکوهای نفتی در بنادر شمالی و جنوبی را از فعالیت های این شرکت در حوزه صنایع دریایی عنوان کرد.

اقتصام(۴)۱۱۰۸ **۱۵۶۱**۱۵۸۱

انتهای پیام /* منبع : خبرگزاری فراسخن

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.