تقویم
کاتالوگ

Monthly Archives: مهر ۱۳۹۳

افزایش 219 درصدی واردات قطعات ماشین آلات راهسازی – خودرو

بر اساس آمار گمرک در مرداد ماه سال جاری واردات قطعات ماشین آلات راهسازی – خودرو و سایر ماشین‌آلات از نظر وزنی 209.48 درصد و از نظر ارزشی 219.73 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران بر اساس آمار گمرک در پنج ماهه نخست سال جاری 47 هزار و 312 تن قطعات منفصله ماشینآلات راهسازی – خودرو و سایر ماشین‌آلات به ارزش 417 میلیون و 319 هزار و 176 دلار به کشور وارد شد. این میزان واردات از نظر وزنی 67.18 درصد و از نظر ارزشی 70.72 درصد افزایش را نشان می‌دهد. گفتنی است تنها در مرداد ماه 12 هزار و 93 تن قطعات منفصله ماشین آلات راهسازی – خودرو و سایر ماشین آلات با ارزش 95 میلیون و 717 هزار و 416 دلار به کشور وارد شد. این میزان از نظر وزنی 209.48 درصد و از نظر ارزشی 219.73 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت: با تصمیم هیات وزیران، شرایط ورود و ترخیص ماشین‌آلات معدنی و راهسازی غیراسقاطی نشان‌های تجاری معتبر جهانی اعلام شد.
هیات وزیران به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد اصل 138 قانون اساسی تصویب کرد: ورود و ترخیص ماشین آلات معدنی و راهسازی غیراسقاطی نشان های تجاری معتبر جهانی که پس از ابلاغ این مصوبه از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام می‌شود به شرح جدول زیر تا پایان سال 1394 با ارز متقاضی، به صورتی که حداکثر 10 سال از ساخت آنها نگذشته باشد و با رعایت سایر قوانین و مقررات مربوط مجاز است. معاون اول رئیس‌جمهور این مصوبه را در تاریخ 25 تیرماه جاری برای اجرا ابلاغ کرده است.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

تسلیت

جناب آقای علی امامی با نهایت تاسف ، درگذشت مادرهمسر گرامیتان را به جنابعالی و خانواده محترم تسلیت عرض نموده و از درگاه ایزد منان برای آن مرحومه علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی و طول عمر با عزت آرزومندیم.

 

از طرف :

مدیر عامل و هیات مدیره شرکت

دفتر مدیریت خیبر

فروشگاه قطعات ماشین آلات راه سازی و معدنی

مدیر و کارکنان انبار نخ زرین

دفتر حراست و کارکنان این بخش

معاون ، مدیر و کارکنان بخش بازرگانی

مدیر و کارکنان بخش اداری

مدیر و کارکنان بخش مالی

مدیر و کارکنان دفتر بندرعباس

مدیر و کارکنان دفتر بندر امام

روابط عمومی شرکت خیبر

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

روغن موتورهاي مصرفي در كشتي ها و قطارها

بيشتر موتورهاي مورد استفاده در بخش حمل و نقل از نوع موتورهاي احتراق داخلي هستند. بازده حرارتي بالا و وزن پايين (نسبت به توان توليدي) از مزاياي اين موتورها است.

موتورهاي احتراق داخلي به عنوان محركه هر ماشيني- از دوچرخه هاي موتوري (موتورسيكلت هاي گازي) گرفته تا كشتي هاي اقيانوس پيما- محسوب مي شوند.

تاكنون سازمان ها و تشكل هاي زيادي در زمينه تدوين استانداردها والزامات عملكردي روان كننده هاي مصرفي در موتورهاي احتراق اقدام كرده اند كه بيشتر موارد تدوين شده در ارتباط با توانايي ها و پتانسيل هاي روانكارها در كاهش اصطكاك، مقاومت در مقابل اكسيداسيون، به حداقل رساندن تشكيل رسوبات، جلوگيري از خوردگي و سايش است.بيشتر مشكلات پذيرفته شده در مورد روان كننده هاي موتور، به از بين رفتن تركيبات آنها و ورود محصولات حاصل از احتراق به محفظه لنگ موتورها مربوط مي شود. تشكيل رسوبات، آلوده شدن، غليظ شدن، مصرف بالاي روغن، گير كردن رينگ ها، خوردگي و سايش، همه و همه ارتباطي مستقيم با كيفيت روان كننده ها دارد.

هدف از ارايه مقاله حاضر، آشنايي با ويژگي روان كننده هاي مصرفي در موتورهاي دريايي (كشتي ها)، وسايل حمل و نقل ريلي (قطارها)، موتورهاي ساكن گازسوز و آزمون هاي مربوط است.

1- روغن موتورهاي ديزلي دريايي

براي ارزيابي روان كننده هاي مصرفي در موتورهاي ديزلي دريايي سيستم طبقه بندي استانداردي تعريف نشده و روش هاي آزمون استاندارد دينامومتري يا آزمون هاي درخواستي دردست نيست.

سطوح عملكردي اين روان كننده ها و فرايند صدور مجوزهاي آنها، توسط موتورسازان، هدايت و رهبري مي شود. معمولاً موتورسازان ليستي از روان كننده هاي مجاز براي كاربرد در محصولاتشان را منتشر مي كنند. موتورسازان، مصرف كنندگانشان را به استفاده از روان كننده هاي درج شده در اين ليست هاي مجاز تشويق مي كنند. به طور كلي، توليد كنندگان تجهيزات (OEMS) براي صدور تاييديه براي يك نوع روان كننده، نيازمند انجام آزمون هايي در شرايط و مقياس واقعي بر روي كشتي ها هستند كه حداقل زمان لازم براي انجام آن5 هزار ساعت (يا حدود1 سال) است. Continue reading

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes