تقویم

نظر سنجی

شما از کدام بخش از خدمات شرکت خیبر رضایت دارید ؟

View Results

Loading ... Loading ...

کاتالوگ

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت همکار گرامی جناب آقای امیر خلیلی

باسمه تعالی

اِنّا للّه وَ اِنّا اِلَیْهِ راجِعوُن

با نهایت تأسف و تأثر درگذشت همکار عزیزمان آقای امیر خلیلی مدیر شعبه بندر عباس را که در اثر بیماری به دیار حق شتافتند را به کلیه همکاران گرامی به ویژه خانواده محترم آن مرحوم تسلیت عرض می نمائیم.

هرچند که تاب فراق و هجران سخت و دشوار است، لیکن تقدیر الهی را جز صبر و بردباری چاره ای نیست.

از خدواند بزرگ برای آن سفر کرده غفران واسعه الهی و برای کلیه بازماندگان محترم صبری جمیل و اجری جزیل را مسئلت می داریم.

روحش شاد یادش گرامی

به دنبال جلب یاری و حمایت مجلس هستیم

مدیر عامل شرکت خیبر گفت: نمایشگاه دستاوردهای صنایع دریایی در مجلس کمک می کند که نمایندگان مجلس با وضعیت تولید در صنایع دریایی کشور همچنین شرایط لجستیکی کشتی های ایرانی هر چه بیشتر آشنا شوند.
 قاسم نبی پور در گفتگو با خبرنگار مانا با اشاره به برگزاری نمایشگاه چهار روزه دستاوردهای صنایع دریایی ایران در محل مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این نمایشگاه به کوشش انجمن سازندگان شناور، تجهیزات و سازه های دریایی ایران در مجلس شورای اسلامی در حال برگزاری است.

وی در این باره افزود: اعضای انجمن با برگزاری نمایشگاه دستاوردهای صنایع دریایی در همکاری با کمیسیون دریایی مجلس تلاش می کنند تا نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی را با وضعیت تولید در صنایع دریایی کشور همچنین شرایط لجستیکی کشتی های ایرانی هر چه بیشتر آشنا کنند.
نبی پور با اشاره به حضور مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی به همراه سید مهدی مقدسی نماینده مردم اراک در مجلس و ناظر پارلمانی در صنایع دریایی، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در دولت دوازدهم و دیگر نمایندگان در نمایشگاه دستاوردهای صنایع دریایی در مجلس خاطر نشان کرد: در این بازدید ها که بازدیدکنندگان در غرفه شرکت خیبر نیز حضور یافتند، تلاش شد، چالش های پیش روی ناوگان ملی کشتیرانی به اطلاع آنها برسد.
به گفته مدیر عامل شرکت خیبر از جمله مسائلی که نمایندگان مجلس می توانند در جهت تسهیل فعالیت کشتیرانی های داخلی و صنایع دریای کشور بدان ها توجه ویژه داشته باشند می توان به این موارد اشاره کرد: مالیات بر ارزش افزوده که هزینه های این شرکت ها را افزایش داده است، تسهیل قوانین و مسائل مربوط به بانکرینگ که طی آن قیمت سوخت کاهش یافته رقابتی خواهد شد، تسهیل و بازنگری در قوانین گمرکی و حوزه ترانزیت نیز کمک شایان توجهی به فعالیت حمل و نقل و صنایع دریای کشور خواهد کرد.
وی در پایان اظهاراتش تصریح کرد: امیدوار هستیم از طریق این نمایشگاه کمیسیون های مربوطه در مجلس با آگاهی بیشتر نسبت به مسائل بخش دریایی ضمن دعوت از فعالان این بخش نسبت به تسهیل فرآیند های قانونی در این زمینه اقدامات مثبتی را صورت دهند و این بخش را در رقابت بین المللی سنگینی که وجود دارد یاری و حمایت کنند.

به اطلاع کلیه بازدیدکنندگان عزیز میرساند که شرکت خیبر به عنوان نماینده کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه توانمندهای صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی حضور یافته است . در این نمایشگاه به به همت انجمن سازندگان و تجهیزات صنایع دریایی برگزار میشود قرار است که دستاورهای عملی و اجرایی و کلیه مباحث پنهان مانده برای تدوین قوانین و یا اصلاح آنها در جهت تسریع فعالیت دریایی به نمایندگان ملت در مجلس ارائه گردد .

شرکت خیبر توانسته است نقشه خود را در انجمن سازندگان شناور و تجهیزات دریایی ایران بهبود بخشد و با حضور هر چه فعال تر در جهت رسالت اصلی خود قدم بردارد و با توجه به اشراف مدیران ارشد از روند اجرایی کشتیرانی و تجهیز ناوگان ملی و همچنین گسترش زنجیره تامین کالا و خدمات دریایی از این نمایشگاه بهترین بهره برداری را داشته باشد و با همکاری مدیران عامل شرکتهای گروه مباحث و مشکلات آنها را به گوش نمایندگاه ملت در کمیسیونهای مختلف برساند .

در این نمایشگاه جناب اقای مهندس قاسم نبی پور مدیریت محترم عامل ،مباحث اصلی و مهم این صنعت را به صورت فهرست وار در اختیار نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار داده است و توانسته است اهمیت موضوعات مطرح شده را در تدوین قوانین جدید به نمایندگان

چالشهای پیش روی صنعت حمل و نقل و لجستیک دریایی

۱٫ حذف مالیات ارزش افزوده در بخش حمل و نقل و ارائه خدمات کشتیرانی و لجستیک در زمینه تدارکات و تعمیرات به کشتی های ایرانی و خارجی
۲٫ جایزه صادراتی ( ازجمله خدمات لجستیکی ) به کشتی های ایرانی و خارجی
۳٫ اصلاح قوانین و مقررات گمرکی و بنادر و فرودگاه ها
۴٫ عدم وجود انبار های ترانزیتی قطعات
۵٫ عدم وجود اسکله تدارکاتی در بنادر
۶٫ گران بودن بانکرینگ در بنادر ایران و مشکل سپرده گذاری بانکی بالا جهت دریافت سوخت و تخصیص سوخت یارانه ای برای کشتی های مسافربری و تدارکاتی
۷٫ طرح یک فوریتی تصویب لوایح و قوانین صنایع دریایی در مجلس
۸٫ ضرورت رعایت الزامات قانون توسعه صنایع دریایی
۹٫ افزایش تسهیلات بانکی در خصوص تعمیرات سفری و ادواری شناور ها و حمایت از ساخت داخلی
۱۰٫ اختصاص تسهیلات به ملوانان وکارکنان دریایی

 این نمایشگاه در ۳ دی ماه لغایت ۶ دی ماه ۱۳۹۶ در مجلس شورای اسلامی فعال است .