تقویم

کاتالوگ

در راستای «نهضت ساخت داخل»

شناسایی نیاز‌ها در نمایشگاه “فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید”

نخستین نمایشگاه نیاز محور با عنوان “فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید” با هدف معرفی و شناسایی نیاز‌ها برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ ​محمدرضا عبدالهی، معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اعلام این خبر گفت: نخستین نمایشگاه ساخت داخل با هدف معرفی و شناسایی نیاز‌های صنایع کشور در زمینه خودرو و قطعات آن، صنایع معدنی، لوازم خانگی، صنایع دریایی، نفت، گاز و پتروشیمی و مخابرات، ​ ۲۷ تیرماه در تهران برگزار می‌شود.
وی افزود: در این نمایشگاه، ​ صنایع بزرگ که بیشترین نیاز را دارند در کنار انجمن‌ها و تشکل‌های فعال بخش خصوصی به ارائه و معرفی نیاز‌های خود می‌پردازند.
معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های گوناگون در کشور گفت: سالانه بیش از ۷۰ نمایشگاه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود. اما نمایشگاه ساخت داخل، نمایشگاهی توان محور است و ما سعی کرده ایم در این نمایشگاه، توانایی‌ها را عرضه و ساخت را به طور جدی‌تر در کشور مطرح کنیم و همه نیاز‌های صنایع کشور را برای یکبار به صورت تجمیع و در معرض دید صنعتگران، تولید کنندگان، سرمایه گذران، شرکت‌های دانش بنیان قرار دهیم.
عبدالهی با اشاره به برگزاری نمایشگاه ساخت داخل که موضوع تازه و جدیدی در کشور است تاکید کرد: ما برای اینکه از همه ظرفیت‌های صنایع مختلف برای داخلی سازی استفاده و ارزبری را به حداقل برسانیم؛ نخست باید نیاز‌ها را در یک مکان عرضه کنیم که با برگزاری نمایشگاه نهضت ساخت داخل ما به این هدف می‌رسیم
عضو هیئت مدیره ایدرو گفت: نمایشگاه ساخت داخل، محلی برای عرضه شدن نیاز‌ها است.
وی از همه شرکت‌های توانمند، تولید کنندگان، سرمایه گذاران صنایع مختلف در کشور خواست که این نمایشگاه را ببینند و براساس توان، قرارداد‌هایی را منعقد کنند تا ساخت به سمت داخل سوق پیدا کند.
عبدالهی با اشاره به شناسایی موانع تولید گفت: موانع ساخت داخل را وزارت صنعت، معدن و تجارت شناسایی می‌کند و در جهت رفع آن اقدامات لازم را انجام می‌دهد تا واردات از نیاز‌هایی که در داخل تامین می‌شود مبرا شود.
وی همچنین افزود: از وزارت دفاع خواسته ایم با توجه به پتانسیل‌های زیادی که در تامین نیاز‌های خود داشته است صنایع توانمند خود را در این نمایشگاه شرکت دهد.
عبدالهی اضافه کرد: نمایشگاه «نهضت ساخت داخل» از ۲۷ تیرماه به مدت ۴ روز در سالن‌های ۳۸A، B، ۱۸، ۲۰ و ۲۲ نمایشگاه‌های بین اللملی تهران برگزار می‌شود. فضای اختصاص داده شده برای نمایشگاه ساخت داخل ۱۳ هزار متر مربع است و تاکنون استقبال خوبی از این نمایشگاه شده است و تولید کنندگان صنایع مختلف می‌توانند تا ۱۹ تیرماه با مراجعه به وب سایت http://tavaniran.idro.ir نسبت به ثبت نام برای حضور در این نمایشگاه اقدام کنند.
 

به اطلاع کلیه عزیزان میرساند احکامی از طرف رئیس محترم هیات مدیره و مدیر عامل شرکت خیبر صادر و در جلسه ای در شعبه بندرعباس تقدیم همکاران عزیز شده است : طی حکمی جناب اقای محمد دری جانی به عنوان رئیس شعبه بندرعباس منصوب و از زحمات جناب اقای وحید قهرمانی طی مدت سرپرستی شعبه بندرعباس تقدیر و تشکر گردید ، ایشان همچنان در پست سرپرستی تامین ، توزیع و امور گمرکی شعبه بندرعباس فعالیت خواهند داشت . در ادامه جلسه حکم جناب آقای  اسماعیل پور به عنوان سرپرست عملیات بندرعباس و حکم جناب اقای یونس هوشمند به عنوان سرپرست حسابداری و پشتیبانی شعبه بندر عباس تقدیم انها گردید . ضمن تبریک همه مدیران و  کارکنان شرکت به آنها ، امید است با استعانت از خداوند متعال در همه امور محوله موفق و پیروز باشند .